Araçlar - Makaleler

ARDUINO MKR1000 (IOT)

9 Temmuz 2017, Yazar 0 comment
Zero ve Wi-Fi Shield Bir Arada

Arduino MKR1000, Zero ve Wi-Fi Shield’in işlevselliğini bir araya getiren güçlü bir prototip kartıdır. IoT (internet şeysi) projeleri tasarlamak isteyenler için ideal bir çözüm. IOT denen terimi başlı başına bir yazıda incelemek istiyorum.
WIFI Bağlantısını Projenize Taşıyın

Arduino MKR1000, daha az ağ deneyimi ile Wi-Fi bağlantısını projelerine eklemelemek isteyen üreticiler için pratik ve uygun maliyetli bir çözüm sunmak üzere tasarlanmıştır. Atmel  ATSAMW25 SoC (Chip On System) ‘nin bir parçası olan Arduino MKR1000, özellikle IoT projeleri ve cihazları için tasarlanmış olan Atmel Wireless cihazlarının SmartConnect ailesine mensuptur. Böyle deyince kraliyet ailesi gibi oluyor ama, galiba… zaten biraz öyle. Prototiplemenin krallığında önemli bir üye.

ATSAMW25 üç ana parçadan oluşur:

SAMD21 Cortex-M0 + 32bit düşük güç tüketimli ARM MCU
WINC1500 düşük güç 2.4GHz IEEE® 802.11 b / g / n Wi-Fi
ECC508 KriptoAuthentication

(IOT) İnternet Şeysi

Yani genel olarak bir işlemci, bir wifi modülü ve cripto işlemcisi diyebiliriz. Üzerinde ayrıca bir 1×1 akış PCB Anteni vardır. Bununla yetinmeyen Arduino birde lipo pil şarj entegresi eklemiş karta, buda kartın tam eksiksiz bir IOT projesi haline getirmiş… malum 2020 de bütün cihazlar bir şekilde haberleşmeye başlayacak.

Dikkat: Uyarı: Birçok Arduino ve Genuino kartlarının aksine, MKR1000 3.3V’ta çalışır. G / Ç pinlerinin tolere edebileceği maksimum voltaj 3.3V’tur. Herhangi bir G / Ç pinine 3.3 V’tan yüksek voltaj uygulanırsa karta zarar verebilir. 5V dijital cihazlara çıkış mümkün olsa da, 5V cihazlarla çift yönlü iletişim için voltajın dengelenmesi gerekir.