Araçlar - Makaleler

Arduino Ethernet Shield 2

7 Temmuz 2017, Yazar 0 comment
Arduinonuzu İnternete Bağlayın

Arduino ethernet genişleme modülü 2 ile internetten arduinoya bağlanın… Yada o size bağlansın.

 
İnterneti Birkaç Basit Adımda Projenize Ekleyin

Arduino Ethernet Shield 2 ile birkaç dakika  içinde Arduino’yu internete  bağlayın. Bu modül yardımı ile Arduino UNO ve Mega 2560 ı  RJ45 kablosu  ile ağınıza bağlayın ve internet üzerinden Arduinonuzu kontrol etmeye başlayın. Arduinonun diğer ürünlerinde olduğu gibi, açık kaynak kodludur (donanım, yazılım ve dokümantasyon) serbestçe kullanılabilirsiniz.  Yüz binlerce Arduino bu modül ile intenete bağlanıyor. Projeler uzaktan kontrol edilebiliyor.

Çalışma voltajı: 5V (Arduino ana kartı tarafından verilir)
Ethernet Denetleyicisi: dahili 32K tamponlu W5500
Bağlantı hızı: 10 / 100Mb
Bağlantı: SPI portunda Arduino ile bağlantı

Wiznet W5500 Ethernet Çipi

Arduino Ethernet Shield, Wiznet W5500 Ethernet çipi kullanılarak geliştirlmiş bir Arduino genişleme kartıdır.  Wiznet W5500 hem TCP hem de UDP kapasitesine sahip bir ağ (IP) bağlantısı sağlar. Aynı anda sekiz adede kadar soket bağlantısını destekler. Arduino örnek kodları arasında bir çok uygulama mevcuttur. Aşağıda resimde örnek uygulama kısa yolları görülüyor. 

 
POE li Ethernet Çözümü

Arduino ethernet in POE li çözümüde mevcut yani standart RJ45 bağlantısı üzerinden besleme voltajınıda verebileceğiniz bir üründe mevcut. POE nedir, nasıl yani diyorsanız POE Nedir  adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Standart olarak Arduino ethernet kartı üzerinde POE mevcut olarak gelmiyor fakat aşağıda görüleceği gibi bağlantıyı yapıp modülü POE ye siz dönüştürebiliyorsunuz.