Araçlar - Makaleler

Android Açık Port Kontrol Uygulaması

27 Mayıs 2018, Yazar 0 comment

Android Modem Port Kontrol Aracı

Android için tasarlanmış İnternet – Modem Açık Port Kontrol Aracı ile bağlandığınız modeminizin portlarını test edebilirsiniz. İnternete bağlı olduğunuz ağın IP adresini otomatik alır ve size sadece kontrol etmek istediğiniz portları yazmak kalır.

Android Market Linki

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.droid.droidportkontrol

Kamera Kurulumları İçin Hızlı Çözüm

Özellikle kamera kurulumlarında ağın portlarını test etmek için kullanılan en hızlı yöntem olmaya aday uygulamada sadece sistemin olduğu ağa bağlanıp açtığınız port adresini yazmanız yeterli.

İnternet Saldırılarından Korunmak İçin

Android uygulamasının ara yüzünde bulunan tüm portları tara seçeneği ile modeminizin üzerindeki tüm portları sırasıyla tarayabilir ve ağınızdaki en küçük çatlağı tespit edebilirsiniz.

İnternet IP Adresim Ne ?

İnternet port test uygulaması ile internet IP adresinizde parmaklarınızın ucunda, uygulmayı açtığınızda ilk iş bağlı olduğunuz ağın IP adresini tespit etmek oluyor.

Telefon ile İnternet Hızını Test Etmek

Daha önce bu konuda yazı yazmıştık. İnternet hızınızı nasıl sağlıklı bir şekilde test edebileceğiniz hakkında yazımız burada . Android uygulamamızda hız testi fonksiyonuda bulunmakta, eğer bilgisayarınızda hızızınızın çok düşük olduğunu görüyorsanız birde telefonunuzla bağlantı hızınızı ölçmenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızın konfigürasyonundan veya işletim sisteminden dolayı internet hızınızda bir yavaşlama söz konusu ise size fikir verecektir. İnternet hızınızı ölçebileceğiniz Android Uygulaması