Araçlar - Makaleler

Led Aydınlatmada CRI ?

4 Ekim 2017, Yazar 43 comments

CRI ne demektir ve LED aydınlatmada neden önemlidir?

Dolabınızdaki siyah ve lacivert renkli çoraplar arasındaki farkı anlayamıyor musunuz? Bunun sebebi mevcut aydınlatma kaynağınızın CRI değerinin çok düşük olması olabilir! Bütün ışık kaynakları eşit değildir; Bazı ışık kaynakları renkleri diğerlerinden daha iyi seçmenizi sağlayabilir. Renk Oluşturma İndeksi (CRI), güneş ışığına kıyasla renklerin bir ışık kaynağının altına nasıl ne kadar gerçek renginde göründüğünün ölçümüdür. Endeks, ışık kaynağı altındaki renklerin doğal güneş ışığı altında olduğu gibi görünen mükemmel 100 ile 0-100 arasında değerle ölçülmesidir.

 

90 Numara CRI

CRI derecelendirmesi, doğallık, renk tayfı, canlılık, tercih, renk adlandırma doğruluğu ve renk uyumunu ayırt etmeye yardımcı olmak için aydınlatma endüstrisinde de bir ölçümdür.– CRI değeri 80’den daha büyük ölçülen  ışıkların çoğu uygulama için kabul edilebilir seviyede kabul edilir.
– CRI değeri 90’ın üzerinde ölçülen ışıklar ise “Yüksek CRI” ışıkları olarak kabul edilir.

Neden Yüksek CRI ?

Yüksek CRI değerine sahip ışıklar, özellikle doğru renk sunumunun önemli olduğu fotoğrafçılık, perakende sektörü, market ve özellikle tekstil sektöründe önemli bir yere sahip. Yüksek CRI aydınlatma, tasarım ayrıntılarını vurgulayarak rahat ve doğal bir genel his yaratır, bu sebeple evde de kullanımı önemlidir.

Nasıl Test Edilir?

CRI testi, özel olarak bu amaç için tasarlanmış makineler gerektirir. Bu test sırasında, bir lambanın ışık spektrumu R1’den R8’e kadar olan sekiz farklı renkte (veya “R değerleri”) analiz edilir. Lamba rengin doğallığına, rengin, “mükemmel” veya “referans” ışık kaynağının altında o lamba ile aynı renk sıcaklığında nasıl göründüğüne bağlı olarak, her bir renk için 0-100 arasında bir puan alır.

Yüksek CRI LED aydınlatmalar, geleneksel aydınlatmada kullanılan enerjinin çok daha azını kullanarak size gerçeğe en yakın renkleri sunar; tam renkli spektrumda güzel, canlı tonlar üretir. Pek çok avantajı sayesinde, bir sonraki aydınlatma kararınızı verirken  CRI değerine önem vermenizi tavsiye ederim. Aydınlatma üreticileri CRI derecelendirmelerini ürünlerine koymaya başladı. CRI değerine dikkat edin sizde renkleri farkedin.

 1. full spectrum cbd oil
 2. Foot Ball
 3. Scam Reviews
 4. Serene Media
 5. Tape Rocket
 6. best Phoenix SEO company
 7. Phoenix PPC management
 8. Plumber Online
 9. Branch Right
 10. Simone
 11. Hamish
 12. Marlys
 13. Bernard Weemes
 14. Fredric
 15. Cedric
 16. Leandra
 17. Werner
 18. Candace
 19. Hermine
 20. Lilliana
 21. Janell
 22. Valencia
 23. Roslyn
 24. Isiah Rippe
 25. taotv.org
 26. workout motivação
 27. Check This Link Out
 28. meilleure clé à chocs pneumatique
 29. Tree Surgeons Black Heath
 30. Marna Wholly
 31. Best SEO Podcast
 32. 1 điểm lô xiên bao nhiêu tiền
 33. Uksswy
 34. Khgofu
 35. chilis delivery
 36. toronto seo
 37. Additional information
 38. Breast Cancer

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *