Araçlar - Makaleler

Google Partners Akademi Eğitimleri

14 Temmuz 2017, Yazar 62 comments
Bir Nevi Google Çalışanı Olun

Kendi reklam ajansınızmı var? İşletmenizin internette görünürlüğünü artırmak ve google reklamlarını kendinizmi yönetmek istiyorsunuz yada internet reklamcılığında kariyer planlıyorsunuz… evet google partners akademi sizi bekliyor.

Tamamen Ücretsiz ve Herkese Açık

Dome İstanbul’da gerçekleşen eğitimler freelance çalışanlar, ajans çalışanları, internet reklamcılığında kariyer yapmak isteyenler kısacası herkese açık ve tamamen ücretsiz. Kayıtların kapasite ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.
Post Modern Dizayn Anlayışı

Dome İstanbul’a girer girmez göze çarpan postmodern mimari google ın gelenekselleşen modern iş anlayışını yansıtıyor. Eğitmenimiz Orhan Kurulan’dan öğrendiğimiz üzere google sloganı ”kravat takmadanda ciddi olabilirsiniz” in bir yansıması var tüm Dome’da.

Google Reklamcılığı Temelleri

Temel bir eğitim olan google reklamcılığı temelleri ile Hesap kurulumu, kampanya oluşturma, reklam türleri ve kurallar, dönüşümler, teklif ve bütçe yönetimi, görüntülü reklamlar hakkıında başlangıç seviyesi eğitimi alınıyor. Başlangıç temel eğitim falan deyince yanlış anlaşılmasın ciddi bir eğitim ve ardından çok ciddi bir sınav sizi bekliyor. 100 sorudan seksen tanesini bilmeniz bekleniyor ve ben 75 soruda kaldığım için sınavı geçemedim. Merak etmeyin geçemediğinizde bir hafta sonra tekrar sınava giriş hakkınız oluyor. İki gün süren eğitim ile bambaşka bir google dünyası görüyor insan, bir arama motoru olmaktan çok daha öteye gittiğini yaşayarak anlıyorsunuz.

 Kullanıcıya Odaklan, Gerisi Kendiliğinden Gelecektir

Google kurucusu Larry Page’in deyimiyle ”kötülük yapmadanda para kazanabilirsiniz” Temelleri 90 yıllara dayanan çevrimiçi reklamcılık aslında google ın başlattığı birşey değil fakat google ın yönettiği bir pazar konumunda günümüzde. Milyar $ lar ile anılan bu pazarda sizde google ile yürümek istiyorsanız google ın kapıları açık. Google Partners linkinden gidip projeyi inceleyebilir yada Dome İstanbul  linkinden gidip eğitimler hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.