Araçlar - Makaleler

Android, Nedir Bu Yeşil Robot?

1 Haziran 2017, Yazar 63 comments
Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi Android

Symbian (Nokia işletim sistemi) krallığını çöküşünü fitilleyen Android ve İOS işletim sistemleri, yeni bir çağ başlattılar kendi alanlarında.

Arkaya dönüp bakınca nereden nereye dedirten bir hızla gelişiyor ve herkesi bir şekilde kendisiyle ilgilenmek zorunda bırakıyor olsa da Android sektörünün en popüleri olmayı hakediyor.

Araya karışan bir kaç telefon üreticisi olmasa Kore markası sanacağımız Android aslen Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı açık kaynak ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Tabi google kendi geliştirdiği bir kısmının kontrolünü elinde tutmakta ve paylaşmamakta.

Android Tüm Cihazlarda

Sadece cep telefonu sektörüne sığmayan ve her yerde karşımıza çıkan Android işletim sistemi mobil kelimesinin de anlamını tekrar gözden geçirmemize sebep oldu. Telefonlar, saatler, otomobiller, TV’ler… Her yerde dijital yaşamımızın parçası haline gelen Android en azından bir kaç neslin vazgeçemeyeceği bir teknolojik argüman haline geldi.

Fonksiyonlarını anlatmak ile bitiremeyeceğimiz Android işletim sistemi uzunca bir süre hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

  1. Android Studio İle Uygulama Geliştirme – droid teknoloji
  2. Comments are closed.