Araçlar - Makaleler

Android Çakma (sahte) Telefonlar

11 Haziran 2017, Yazar 63 comments
Aynısının Tıpkısı

Şeytan ayrıntıda gizli Galaksi S5 – S6 hatta S7 ne ararsanız var… sadece markanın adı geçmiyor, geriye kalan ne varsa zikretmekte çekinilmiyor.

Korsan Kanallar

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var kanalın kendisi sahte olunca gerisi teferruat. Uydu kanallarında hergün yeni logolarla mantar gibi çoğalan kanallar bizim konumuz değil tabi.

Nereden Anlarız Sahte Ürünleri

Televizyonda  satılıyorsa ve şöyle  ucuz, böyle kampanyalı diye anlatıyor üstelikte yanında  da şunu bunu bedava veriyoruz   diyorlarsa  çakma (sahte) telefondur. Kargocunun getirdiği  kutudan telefon  bile  çıkmayabilir.  Çıksada neyi satın  aldığınızı  görünce pişman olabilirsiniz.Peki Telefonunuzun Orjinal Olduğundan Eminmisiniz?

Orjinal ile arasındaki farkı anlayabileceğiniz en iyi yöntem orjinal olduğuna inandığınız aynı ürünle kıyaslamak tabi ki. Fakat böyle bir şansınız yoksa. Kamerasını ve ekran çözünürlüğünü inceleyin. Sahte telefonlarda en  sık rastlanan durum düşük çözünürlüklü kamera ve ekran oluyor.

IMEI Kontrol Etme

Uluslararası Donanım Kimlik Numarası (IMEI) Çoğu sahte telefonun gerçek IMEI’si olmayacaktır. Bu seri numarası, akıllı telefonları ve meşruiyetlerini belirlemek için çalışır. Sahte bir telefon satın alıp almadığınızı öğrenmek için akıllı telefonunuzda * # 06 # tuşlayıp aldığınız IMEI yi e-devlet yada daha ayrıntılı bilgi için IMEI Kontrol  linkteki siteden taratabilirsiniz. Eğer telefonunuz gerçekse ekranda telefonunuzun marka model bilgileri çıkacaktır.